Які подробиці вбивства Флойда стали відомі?

Що сталося з убивцею Флойда?

Вбивство Джорджа Флойда, афроамериканця, який загинув 25 травня 2020 року внаслідок насильства со стороны поліції в Міннеаполісі, шокувало світ і викликало хвилю протестів та громадянських рухів за права людини. Багато деталей цього жахливого інциденту стали відомі громадськості після викладу відеозапису на інтернеті.

На відео видно, як правоохоронці утримують Флойда на землі з використанням неприпустимого напруження і застосовують шийний затискач. Геройвство Флойда, який повторює, що не може дихати, і вимагає, щоб його відпустили, шокувало і вразило світову громадськість.

Напад на Флойда викликав широку хвилю негоду і поставив під сумнів поліцейські методи, що використовуються як в США, так і по всьому світу.

Пізніше виявилося, що Флойд помер у поліцейському автомобілі перед прибуттям швидкої допомоги. Автопсія показала, що смерть настала внаслідок задухи, спричиненої стисненням шиї і спини. Крім того, результати доповнюючих експертиз свідчать про наявність наркотиків у Флойда, але це не повинно було служити причиною насильства со стороны поліції.

Що відомо про вбивство Флойда?

Вбивство Джорджа Флойда стало об’єктом гучного розгляду і обурення не тільки в Сполучених Штатах, але й по всьому світу.

За деякою інформацією, 25 травня 2020 року, Джордж Флойд був затриманий поліцейськими у місті Міннеаполіс. Під час затримання на його шию поліцейський Дерек Шовін намірено надав надмірну силу, тримаючи коліно проти шиї Флойда протягом майже дев’яти хвилин, не дозволяючи йому дихати.

Цей жахливий інцидент був знятий на відео одним з очевидців і став віральним, розповсюджуючись в соціальних мережах і займаючи головні сторінки ЗМІ. На записі було видно, як Флойд гортається і кричить, що не може дихати, але поліцейські ніяк на це не реагують.

В результаті цієї жорстокості, Джордж Флойд помер. Автопсія показала, що смерть настала внаслідок скупчення факторів, включаючи стискання шиї і запеклу серцеву недостатність.

Це відоме вбивство спричинило широкомасштабні протести та рух “Black Lives Matter”, що активно вимагає змін і бореться з системною расизмом і поліцейською насиллям не лише в США, але й по всьому світу.

Початок розслідування

Після виникнення скандального вбивства Джорджа Флойда, відразу розпочалось розслідування, яке мало освітлити всі подробиці цього жахливого злочину. Відомо, що Джордж Флойд загинув внаслідок неправомірної дії поліцейського, який тримав коліно на його шиї протягом декількох хвилин. Це викликало масове обурення і протести проти поліцейської жорстокості не тільки в США, але і в усьому світі.

Початкові відомості, які стали відомі широкому загалу, включали в себе відеозаписи перехожих, на яких чітко можна було бачити, як поліцейський безпідставно напав на Флойда та несправедливо застосовував силу. Велику роль у розслідуванні зіграли також свідчення інших активних учасників події, які підтверджували недопустимі дії поліцейського.

У результаті розслідування було з’ясовано, що на момент вбивства Джордж Флойд не ставив жодного загрозливого дії поліцейському або іншим людям. Таким чином, було підтверджено безпідставність та неправомірність дій поліції, які призвели до смерті Флойда.

• Відеозаписи свідчать про неправомірну дію поліцейського
  • Свідчення активних учасників підтверджують недопустимі дії поліцейського
  • Флойд не ставив загрози нікому

Публікація відеозапису

Одним із ключових елементів розслідування вбивства Джорджа Флойда стало опублікування відеозапису, на якому зафіксовані подробиці цього жахливого інциденту. Відеозапис, знятий очевидцем події, швидко поширився в соціальних мережах і збудив глобальне обурення.

На відеозапису видно поліцейського, який тримає коліно на шиї Джорджа Флойда, поки він лежить на землі з прив’язаними руками. Через декілька хвилин Флойд втрачає свідомість, і його серцевий ритм зупиняється. Біла поліцейський та його колеги навіть не реагують на заклики очевидців, що нагадують правоохоронцям про неправомірність дій.

Публікація відеозапису стала ключовим доказом у кримінальному розслідуванні. Він призвів до звільнення чотирьох поліцейських, які брали участь у затриманні Флойда, з поліцейської служби. Також відеозапис спричинив масові протести проти поліцейського насильства та расизму у Сполучених Штатах Америки, а також в інших країнах.

Після публікації відеозапису було проведено багато експертиз та судово-медичних досліджень, щоб встановити причину смерті Флойда. В результаті досліджень було встановлено, що смерть Флойда сталася в результаті задушення під час затримання.