Які злочини скоїв Джордж Флойд? Огляд подій та їх наслідки

Які злочини скоїв Флойд?

Джордж Флойд — ім’я, яке стало символом соціальної несправедливості та поліцейської жорстокості. У травні 2020 року, цей чорношкірий чоловік, став жертвою безпідставної і зайвої сили, застосованої поліцією міста Міннеаполіс. Його смерть приголомшила світ і викликала широкомасштабні протести проти поліцейської жорстокості.

На записуваному відео, що розповсюдився по всьому світу, видно, як четверо поліцейських закидають Флойда на тротуар, покладають на нього коліно та тримають його у такому положенні протягом восьми хвилин. У той час Джордж Флойд нібито був під впливом наркотиків, але не зробив жодної конкретної загрози ні кому, ні собі.

«Немає жодного підтвердження того, що Джордж Флойд наробив злочинів, які виправдовували б таку жорстокість з боку поліції», — заявив адвокат родини Флойда.

Цей трагічний інцидент став спусковим гачком для широкого обговорення поліцейської реформи та расових стереотипів. Масові протести, що пройшли по всьому світу, вимагають справедливості для Джорджа Флойда і всіх інших жертв поліцейської жорстокості. Ці події також викликали питання щодо ефективності поліції, її навчання та ментальної підготовки, а також необхідності змін в загальній системі правосуддя.

Історія злочинів Джорджа Флойда

Джордж Флойд був 46-річним афроамериканцем, який став жертвою злочину поліцейських в Міннеаполісі 25 травня 2020 року. Злочин трапився, коли один з поліцейських на прізвисько “Шовін” утримував Флойда, наклавши йому своє коліно на шию протягом 8 хвилин.

Ця подія була знята на відео та поширена у соціальних мережах, звеличуючи обурення і протести різних розмірів та масштабів по всьому світу. В результаті цього злочину Джордж Флойд помер, що викликало ще більшу хвилю обурення і невдоволення суспільства.

Смерть Джорджа Флойда викликала великі дискусії про поліцейську жорстокість, системний расизм і несправедливість у США. Були започатковані масові протести під гаслами “Black Lives Matter” та обурення проти поліцейської системи.

Після смерті Флойда проти поліцейських, причетних до цього злочину, були пред’явлені звинувачення у вбивстві, а пізніше їм були додані додаткові звинувачення. На початку 2021 року розпочався судовий процес, де були винесені вироки відповідно до злочинів, вчинених проти Джорджа Флойда.

Смерть Джорджа Флойда стала символом боротьби за рівні права для всіх громадян та необхідності справедливості в системі правосуддя. Вона привернула увагу до проблем расизму і поліцейської жорстокості, показавши потребу в поліпшенні поліцейської діяльності та реформах в правоохоронних органах.

Початок подій та злочин Полісменів

Події, які призвели до смерті Джорджа Флойда, розпочалися 25 травня 2020 року в Міннеаполісі, штат Міннесота. У цей день Полісмен Дерек Шовін та ще троє полісменів зупинили Флойда під підозрою в використанні підробленої грошової купюри.

Після затримання Джорджа Флойда раптово з’явилося відео, яке порушило глобальний резонанс. На ньому було показано, як Дерек Шовін тримає коліно на шиї Флойда протягом довгого часу, той витирається і закликає допомогти, але полісмен інгнорує його вимоги.

Ці події викликали широкий обурення шляхом протестних акцій по всій країні та навіть за її межами. Люди вимагали судити полісменів за злочин проти Флойда і зробити системні зміни в правоохоронному відомстві для запобігання подібним випадкам у майбутньому.

В результаті цього злочину, Дерек Шовін справедливо визнаний провину в умисному вбивстві другого ступеня, а інші троє полісменів також були звільнені та звинувачені у причетності до злочину. Справа з’явилася у суді, і наразі триває судовий процес.

Безпідставне застосування сили та насильства

Подія, пов’язана зі смертю Джорджа Флойда, 27-річного афроамериканця, у поліцейському управлінні Міннеаполіса, перетворилася на грандіозний протестний рух, жахливі події, які стали спусковим гачком для всесвітньої обговорення проблеми поліцейського насильства та расової нетерпимості в Сполучених Штатах Америки.

Відомо, що Джордж Флойд помер 25 травня 2020 року після затримання поліцейськими. Зафіксоване на відео затримання швидко розлетілося по соціальних мережах та масмедіа і викликало широкий резонанс.

Відеозапис відображає, як чотирьох поліцейських тиснуть на Джорджа Флойда, одного з них – Дерека Шовіна, – намагаючись затримати його. Дерек Шовін тримав коліно на шиї Флойда понад 8 хвилин, раптово померивши його, хоча Джордж повідомив про свої проблеми з диханням і вказав, що він не може дихати. Згідно з некропсією, причиною смерті була поєднана дія артеріальної гіпертензії та ушкодження серця внаслідок довготривалої компресії шиї.

Подібне безпідставне застосування сили й насильства з боку поліції проти невинних громадян є недопустимим і суперечить основним принципам прав людини. Цей випадок став каталізатором для того, щоб зробити широке обговорення проблеми поліцейського насильства та необхідності реформування правоохоронних органів, а також боротьби з расизмом та соціальною нерівністю в американському суспільстві.

Протести, які розпочалися внаслідок цього випадку, пройшли в багатьох містах Сполучених Штатів Америки, а також в різних країнах світу, включаючи Україну. Вимагали вони справедливості, покарання винних та проведення системних змін у поліцейській системі.

Смерть Джорджа Флойда стала символом боротьби проти безпідставного застосування сили й насильства поліцією, а також тлумачить серйозні проблеми системного расизму, з яким часто стикаються представники афроамериканської спільноти в Сполучених Штатах Америки та інших країнах світу.