Як зробити тюль коротшим без обрізання: креативні способи

Як зробити тюль коротшим, не обрізаючи?

Тюль — це неймовірно красивий елемент декору в сучасному інтер’єрі. Він додає обставинам ніжності, легкості та романтичності. Однак, іноді виникає ситуація, коли довжина тюлю здається зайвою або не відповідає задуманому дизайну.

Якщо ви не хочете обрізати дорогий матеріал або просто хочете зберегти можливість повернути початкову довжину тюлю, ми пропонуємо вам декілька креативних і простих способів, як зробити його коротшим без особливих зусиль.

Перший спосіб — використовувати скриття. Ви можете просто зібрати додаткову довжину тюля і зафіксувати її задньою стороною штори, наприклад, за допомогою спеціальних гудзиків або безлічі магнітів.

Продовжуємо захоплюватися ідеєю використовувати тюль коротшим і таким чином завжди мати можливість змінити його вигляд — навіть якщо ми говоримо про довготривале декорування інтер’єру.Науковці заявляють, що не варто обмежувати себе надто строгими рамками. Саме з цих міркувань, морфологи й архітектори, відобразивши в своїх опрацьованих книгах логіку створення приміщень, показали, що сучасний дизайн — це маска, прихований смисл.

Як укоротити тюль без стрижки: креативні методи

Укорочення тюлю без стрижки можна здійснити креативними способами, щоб зберегти його оригінальний вигляд і не втратити декоративність. Нижче наведені деякі ідеї, як виконати це завдання.

1. Зав’яжіть тюль водаю або резинкою. За допомогою маленьких вузликів або пов’язування нитками тюлю в різних місцях, ви можете створити ефект складок, які зроблять його коротшим.
  2. Зафіксуйте тюль на перекладині або шинелі. Розмістіть тюль на горизонтальній поверхні, а потім закріпіть його кінці зверху і знизу за допомогою перекладини або шинелі. Таким чином, тюль буде займати менше простору по довжині.
  3. Зкоротіть тюль за допомогою шпильок або скрепок. Заверніть нижній край тюлю на бажану довжину і закріпіть його скріпкою або шпилькою. Цей метод дозволить вам легко відновити початкову довжину тюлю, якщо зміните своє рішення.
  4. За допомогою зашивання або склеювання. Якщо вам не потрібно повертатися до початкової довжини тюлю, ви можете, зашивши або склеюючи його нижній край, укоротити його без неймовірного зусилля.

Ці методи дають вам можливість скоротити довжину тюлю без будь-яких радикальних дій, таких як стрижка або розрізання. Вони допоможуть зберегти його оригінальний вигляд і створити красивий декор для вашого вікна.

Зав’яжіть тюль в горошок

Зав'яжіть тюль в горошок

Як це зробити? Дуже просто! Ви можете повністю закріпити тюль на карнизі і потім відступити від нього декілька сантиметрів. Потім повторно закріпіть тюль на карнизі, але на цей раз зробіть зв’язку з горошком. Зав’язавши горошок, якісь смужки стоять прямо, а інші смужки накривають одну з них, створюючи ефект горошка.

Як варіант, замість горошка ви також можете використовувати стрічки або нитки. Додайте трохи вигадливості, поєднайте кольори і отримайте неповторність інтер’єру вашої кімнати.

Використовуйте ґудзики для скорочення

Почніть з вимірювання необхідної довжини тюлю. Потім виберіть кілька ґудзиків, які підходять до кольору та стилю вашого вікна. Перекладіть тюль через стержень або рейку, а потім намотайте його на кінці стержня так, щоб утворився петелька.

Протягніть ґудзики через петельку та зав’яжіть їх вузлом. Чим більше ґудзиків ви застосуєте, тим більше довжину буде зменшено. Якщо потрібно більше короткості, ви можете використовувати різні розміри або кольори ґудзиків, щоб створити оригінальний дизайн.

Цей спосіб не тільки зекономить ваш час та зусилля, але й дозволить створити вигляд, який вам подобається. Не соромтеся експериментувати з різними формами та розмірами ґудзиків – і ви отримаєте унікальне та стильне вікно, яке стане окрасою вашого простору.

Виріжте тюль на цікаву форму

Якщо ви хочете додати незвичайності до своєї тюлі, то можна вирізати його на цікаву форму. Ось декілька способів, як це можна зробити.

1. Стрижка візерунків

За допомогою шаблону з паперу або картону ви можете вирізати візерунок на тюлі. Просто розмістіть шаблон на тюлі і обведіть його контур. Потім виріжте візерунок за контуром.

2. Виріжте орнаменти

Ви можете вирізати орнаменти на краю тюлі. Для цього вам потрібно вирізати маленькі отвори в краю тюлі, використовуючи декоративні ножиці або голки. Це додасть додаткової краси до вашої тюлі.

3. Створіть вигнуті краї

Ще один спосіб зробити вашу тюль коротшою без обрізання – це створити вигнуті краї. Просто зігніть тюль по довжині бажаного краю і прикріпіть його с помощью шпильок або ниток. Вам доведеться приготувати тюлевий матеріал з запасом, так щоб він вигнувся в форму.

Спробуйте ці цікаві способи, щоб зробити свою тюль ще більш інтересною і унікальною!