Як правильно складати заперечні речення з there is/there are

Як зробити заперечне речення з there is there are?

There is і there are — це фрази, які ми використовуємо, щоб описати наявність чогось в певному місці або часі. Вони дуже корисні у розмовній мові і нерозривно пов’язані з артиклем the. Але як правильно утворювати заперечні речення з цими фразами?

Для утворення заперечних речень з there is необхідно додати після них частку НЕ або Дуже часто використовують скорочену форму з використанням апострофа — there’s. Ми можемо також використовувати ступені порівняння прикметників, щоб зробити фразу більш висловлювальною.

Наприклад: There isn’t або There’s not — це заперечні форми речень з there is. Приклади: There isn’t an apple on the table (На столі немає яблука) або There’s not enough milk in the fridge (У холодильнику недостатньо молока).

Основні правила складання заперечних речень з there is/there are

При складанні заперечних речень з фразами “there is” і “there are” слід дотримуватися наступних правил:

1. Додайте частку “no” перед фразою “there is” або “there are”. Наприклад: “There is no book on the table” (На столі немає книги).
  2. Чергуєте особові займенники “is” та “are” із формою “is not” та “are not”. Наприклад: “There is not a cat in the room” (В кімнаті немає кота), “There are not any apples in the basket” (У кошику немає жодного яблука).
  3. Якщо перед “there is/there are” стоїть деякий кількісний займенник, наприклад “some”, “many”, “few” то використовуйте “no” перед ними. Наприклад: “There are no many trees in the park” (У парку немає багатьох дерев).
  4. Використовуйте “any” перед неозначеними займенниками. Наприклад: “There are not any people at the cinema” (У кінотеатрі немає нікого).
  5. Не використовуйте заперечну форму через “no” перед неозначеними займенниками. Використовуйте просто “any”. Наприклад: “There are not any books on the shelf” (На полиці немає жодної книги).

Ці правила допоможуть вам коректно утворювати заперечні речення з фразами “there is/there are” та в дальшому використанні цих конструкцій в англійській мові.

Порядок слів в заперечних реченнях з there is/there are

У заперечних реченнях зі структурою “there is” або “there are” порядок слів є наступним:

Negative / Заперечений частка – “немає” / “немає”

There + Verb (to be) (is / are)

Наприклад:

There is no book on the table. / На столі немає книги.

There are no cars in the parking lot. / На парковці немає автомобілів.

У цих реченнях заперечення виражається за допомогою заперечної частки “no” перед існуючим об’єктом.

Наприклад:

There is no book.

There are no cars.

Застосування заперечних речень з there is/there are в практичних ситуаціях

Заперечні речення з “there is/there are” часто використовуються, щоб описати відсутність речей чи осіб в певному місці або ситуації. Вони дозволяють нам негативно відображати наявність чогось.

Нижче наведено кілька практичних ситуацій, в яких заперечні речення з “there is/there are” можуть бути застосовані:

1. В готелі: “Тут немає басейну.” – “There is no swimming pool here.”
  2. В кафе: “Тут немає веганських страв.” – “There are no vegan dishes here.”
  3. В магазині: “Тут немає розпродажу.” – “There is no sale here.”
  4. На роботі: “Тут немає вільних вакансій.” – “There are no available positions here.”
  5. У школі: “Тут немає учнів, які знають французьку мову.” – “There are no students who know French here.”

Заперечні речення з “there is/there are” можуть бути корисними при пошуку інформації про щось, чиє наявність важлива для нас. Вони допомагають визначити, чи існує або немає потрібного нам елемента в певному місці або контексті. Дотримуючись правильної граматики, ми можемо легко виразити свої ідеї і об’єктивну інформацію.