Четвер, 14.11.2019, 14:26

Головна » 2011 » Грудень » 18 » Ой, Андрію, даруй нам надію!
Ой, Андрію, даруй нам надію!

3 давніх-давен наша Україна славиться величними традиційними святами й обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові доброти до української спадщини повертається до традицій свого народу. Одним iз свят, яке завжди відзначали нaшi батьки, діди, прадіди, було велике зимове свято, особливо важливе для молоді — день Андрія.

Це свято відзначається 13 грудня i вважається днем пам'ят1 мученицької смерті одного iз дванадцяти апостолів Христових — Андрія Первозванного.

За церковними легендами святий проповідував християнство у Скіфії й дійшов аж до Києва, де на одному з пагорб1в поставив хрест i сказав: «Чи бачите гори ці? Повірте мені, на них засяє благодать Божа». Згодом там, де він установив хрест, було споруджено Андріївську церкву.

День Андрія Первозванного — найцікавіший. Від нього вiє чарівною староукраїнською стихією. 3 давніх - давен у ніч на Андрія дівчата ворожать. Може, не зовсім щиро, та все ж десь там, глибоко в душі, дівчина вірить, що Андрієва ніч допоможе їй пізнати свою долю — дізнатися, чи вийде заміж, а чи доведеться знову дівувати цілий рік.

Не винятком стала і наша школа, яка глибоко цінує українські народні традиції. Учнями школи було проведено цікаве театралізоване дійство з випікання калити, гаданням, кусанням калити.

Матеріали підготували: міністерство преси та інформації учнівської республіки "Лідер"

Переглядів: 694 | Додав: VDV | Рейтинг: 0.0/0
«  Грудень 2011  »