Вівторок, 26.09.2017, 02:06

Головна » 2014 » Червень » 6 » ЕКСКУРСІЯ ДО МОНАСТИРЯ НА ЧЕСТЬ ІКОНИ БОЖОЇ МАТЕРІ «ВІДРАДА»
ЕКСКУРСІЯ ДО МОНАСТИРЯ НА ЧЕСТЬ ІКОНИ БОЖОЇ МАТЕРІ «ВІДРАДА»

З метою ознайомлення школярів із загальною картиною розвитку культури і мистецтва рідного краю, вивчення проблем регіональної та місцевої історії, збагачення знаннями про минуле і сучасне рідного краю, виховання любові до нього і формування високих громадянських якостей, формування загальнокультурної компетенції 6 червня була проведена екскурсія до жіночого монастиря на честь ікони Божої Матері «Відрада».

Жіночий монастир на честь ікони Божої Матері «Відрада» («Утішання») в селі Велика Вільшанка Васильківського району Київської області було відкрито рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви 11 листопада 2008 року.

Обитель, яка є подвор’єм Київського Свято-Троїцького Іонинського монастиря, зводиться з елементами архітектури монастирів на Святій горі Афон. На цей час побудовано сестринський корпус з головним храмом на честь ікони Божої Матері «Відрада» («Утішання»), тривають оздоблювальні внутрішні роботи та благоустрій території.

Цікаву і змістовну екскурсію по жіночому монастирю на честь ікони Божої Матері «Відрада» провела нам ігуменія Арсенія. Дала відповіді на всі питання, що нас цікавили. Монахині пригостили своїми смаколиками: пістними солодощами та кампотом.

Історія ікони Божої Матері «Відрада» («Утішання»)

Ікона «Відрада» і «Утіха» представляє поясне зображення Богоматері. На Ватопедській іконі Богоматір зображена з обличчям, зверненим до правого плеча. Її Лик на цій іконі виражає жалісливу любов, погляд дихає лагідністю і милосердям. Але не таке обличчя Божественного Немовляти: воно грізне, погляд повний строгості, а рух гніву помітний у всіх рисах. Звернете увагу на позу і вираз обличчя Ісуса. Зазвичай на богородичних іконах Він зображується довірливим і беззахисним немовлям. Тут же перед нами безсторонній Судія: строгий погляд, царствена постава. Як на престолі сидить Богонемовля – Великий Архієрей. Фігура Христа – велична і монументальна. У лівій руці Він тримає сувій, а права – здійнята, але зупинена правицею Богоматері. Лице Марії схилилося до здійнятої руки Божественного Сина, Вона як би припадає до неї вустами. І сидить Він на руці Матері, як на троні невипадково, стримуюча рука Богоматері виглядає монументально і вагомо, тоді як правиця Божественного Сина – маленькою і покірливою, такою, що не містить грізного жесту.

Таке зображення пов’язаний з подією, що трапилася 21 січня 807 року. Середземне і прилеглі до нього моря у всі часи були плацдармом для морських розбійників. На початку IX року алжірський пірат Вардухан грабував мирних купців в морі Егейському. І одного разу 21 січня (3 лютого по н. ст.) 807 р. підійшов до афонського берега, бажаючи поживитися майном одного з тамтешніх монастирів, висадившись на берег гори , сховався до ранку в чагарнику, що росте біля монастиря, щоб удосвіта, як тільки відчиняться ворота, увірватися всередину Ватопедської обителі і розграбувати її. Але хранителька Святої Гори, Пресвята Богородиця, не допустила відбутися лиходійському задуму. Наступного дня після утрені, коли вся братія розійшлася по своїх келіях на тимчасовий відпочинок, ігумен монастиря преподобний Геннадій залишився в церкві і зайнявся здійсненням свого уранішнього правила, просячи звичайне благословення Богоматері.

Раптом він почув голос від ікони Пресвятої Богородиці: «Не отверзайте сьогодні брам обителі, але зійдіть на стіни монастирські і розженете розбійників». Зніяковівши, ігумен спрямував погляд на образ Пречистої і побачив, що лице Богоматері пожвавилося, так само як і лице Богонемовля на Її руках. Передвічне Немовля, простягнувши Свою правицю і закриваючи нею вуста Своєї Божественної Матері, обернуло до Неї особу Своє і сказав: «Ні, Мати Моя, не говори їм цього; хай вони будуть покарані». Але Богоматір, прагнучи утримати руку Свого Сина і ухиляючись особою від Нього направо, знову вимовила двократно ті ж самі слова: «Не отверзайте сьогодні брам обителі, але зійдіть на стіни монастирські і розженете розбійників».

Уражений жахом, ігумен зараз же зібрав братію і переказав їм все що трапилося. Всі з крайнім подивом відмітили, що обличчя Богоматері, Ісуса Христа і взагалі зображення цієї ікони змінилося. Тоді вони, напоумлені всім що відбулося, прославили Бога за Його промисел про них, що виразився в такому заступництві Пресвятої Богородиці, і, поспішивши на монастирські стіни, відобразили напад розбійників.

Після цього випадку безіменна ікона отримала назву «Параміфія» (тобто «Утіха», «Відрада») і до цих пір залишається в тому вигляді, як її побачив ігумен в IX столітті. Зараз вона знаходиться у Ватопедськом афонському монастирі, а по всьому світу розійшлися її списки (копії), які утішають і несуть людям відраду.

Для бажаючих: про екскурсію можна домовитись за телефоном 067 161 17 17 (сестра Георгія).

Переглядів: 613 | Додав: NVDrach | Рейтинг: 0.0/0
«  Червень 2014  »