Як дізнатися шлюз роутера TP Link: пошагова інструкція

Як дізнатися шлюз роутера TP Link?

Шлюз роутера TP Link — це IP-адрес мережевого пристрою, який використовується для керування та настроювання роутера. Знаходження шлюзу роутера може стати у нагоді, коли вам потрібно сконфігурувати мережеві налаштування, встановити пароль або змінити інші параметри вашої домашньої мережі

Виявити IP-адрес шлюзу роутера TP Link можна дуже просто. Для цього вам знадобиться комп’ютер, підключений до мережі роутера. Далі, ви можете обрати один з двох варіантів, а саме:

1. Використання командного рядка. Натисніть клавішу “Win + R”, а потім введіть команду “cmd” і натисніть Enter. Відкриється вікно командного рядка. Далі введіть команду “ipconfig” і натисніть Enter. Відобразяться всі мережеві підключення. Знайдіть пункт “Шлюз за замовчуванням”, в якому буде вказаний IP-адрес вашого роутера TP Link.
  2. Використання веб-браузера. Відкрийте будь-який веб-браузер на вашому комп’ютері і в адресному рядку введіть IP-адрес роутера, який був знайдений випадку першому варіанті. Після цього натисніть Enter. Вас перенаправить на сторінку налаштування роутера TP Link, де ви зможете побачити всі налаштування.

Тепер, коли ви знаєте, як дізнатися IP-адрес шлюзу роутера TP Link, ви зможете проводити різні налаштування та контролювати роботу вашої домашньої мережі.

Зверніть увагу, що кожен роутер може мати власний IP-адрес шлюзу, тому впевніться, що використовуєте правильну модель.

Для чого потрібно знати шлюз роутера TP Link

Знання шлюзу роутера TP Link допомагає вам налаштувати і забезпечити безперебійну роботу вашої домашньої мережі. Ви можете змінити налаштування роутера, додавати нові пристрої до мережі, блокувати певні сайти або контролювати доступ до Інтернету. Крім того, знання шлюзу може допомогти вирішити проблеми з підключенням до Інтернету, такі як відсутність з’єднання або повільна швидкість.

Також шлюз роутера TP Link може бути використаний для налаштування бездротової мережі, зміни назви мережі або паролю доступу, налаштування фільтрування пакетів або забезпечення безпеки мережі.

Отже, знання шлюзу роутера TP Link дозволяє краще контролювати вашу домашню мережу, забезпечує безперебійне підключення до Інтернету і допомагає розв’язувати проблеми з мережевими налаштуваннями.

Шляхи дізнатися шлюз роутера TP Link

Існує кілька способів дізнатися шлюз роутера TP Link:

1. Перш ніж переходити до інших способів, спробуйте використати стандартний IP-адрес, який встановлений TP Link для своїх роутерів. Зазвичай цей адрес – 192.168.1.1. Відкрийте браузер і введіть цей IP-адрес у поле адреси. Якщо вам вдалося увійти на сторінку налаштувань роутера, то це означає, що ви успішно знайшли шлюз.
  2. Якщо стандартний IP-адрес не працює або ви його змінили, ви можете спробувати використати команду “ipconfig” в командному рядку, яка виведе всю інформацію про мережеві підключення на вашому комп’ютері. Знайдіть розділ “Адаптер Ethernet” і в ньому значення “Шлюз за замовчуванням”. Це і є шлюз вашого роутера.
  3. Також ви можете переглянути налаштування підключення до мережі на вашому комп’ютері. Відкрийте “Панель керування” і перейдіть в розділ “Мережа та Інтернет”. Потім оберіть “Центр управління мережами і обміном”. Відкрийте активне підключення до мережі і натисніть “Деталі”. Знайдіть значення “Шлюз за замовчуванням”. Це і буде шлюз вашого роутера.

Використовуючи будь-який з цих способів, ви зможете дізнатися шлюз роутера TP Link і налаштувати його зручним для вас способом.

Пошагова інструкція визначення шлюзу роутера TP Link

Крок 2: Відкриється сторінка входу в систему вашого роутера. Введіть ім’я користувача та пароль. Якщо ви раніше не змінювали дані входу, введіть значення за замовчуванням. Зазвичай ім’я користувача – admin, пароль – admin або без паролю. Натисніть Вхід.

Крок 3: Після входу в систему перейдіть до розділу “Network” (Мережа) або “LAN” (Локальна мережа). Шлюз роутера TP Link зазвичай знаходиться у цьому розділі.

Крок 4: В розділі “Network” або “LAN” знайдіть поле з назвою “Default gateway” (За замовчуванням шлюз). Значення у цьому полі – ваш шлюз роутера TP Link.

Крок 5: Запишіть це значення, оскільки воно буде використовуватись для подальшої настройки вашої мережі або для входу в інтерфейс роутера.

Зауваження: Якщо ви змінили IP-адресу роутера або входові дані, шлюз може бути різним. У цьому випадку використайте нові значення, які ви встановили.