Понеділок, 27.03.2017, 18:23

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Для координації та підтримки дитячого лідерського руху в травні 2008 року на загальношкільній  конференції була прийнята та підписана чотирьохстороння  угода між сільською радою, адміністрацією школи, батьківським комітетом та учнівською республікою «Лідер». В своїй роботі учнівська республіка «Лідер» керується нормативними документами, Положенням про учнівське самоврядування, Конституцією учнівської республіки «Лідер», яка була ухвалена 18.03.08 на розширеному засіданні учнівського парламенту та відповідними законами. Спираючись на досвід роботи учнівського комітету та досвід, описаний в літературі, учнівська республіка «Лідер» визначила як основні напрями своєї роботи ті питання шкільного життя, що найбільше цікавлять учнів і в яких у школі є певні успіхи, надбання. Пріоритетними напрямами діяльності «Лідера» є розвиток учнівського самоврядування, навчальна робота, виховна робота, інформаційно – методична робота. Робота самоврядування налагоджена таким чином, що кожен учень має доручення (постійні, тимчасові), протягом свого навчання проходить школу учнівського самоврядування.

Найвищий орган самоврядування – загальношкільна конференція.

Найвищим виконавчим органом учнівського самоврядування є шкільний парламент. До його складу входять 14 учнів 4 – 11 класів. Керує діяльністю парламенту – президент та  віце – президент. Парламент об’єднує у собі 5 міністерств:

Міністерство партнерства, захисту прав дітей та допомоги у проблемних ситуаціях;

Міністерство загальної та позакласної освіти;

Міністерство преси та інформації;

Міністерство спорту, здорового способу життя, екології та краєзнавства;

Міністерство культури, дозвілля, толерантності та духовного розвитку.

Діяльність міністерств регламентуються відповідними законами, які приймаються на засіданнях парламенту учнівської республіки «Лідер».

У 2011 році Учнівська республіка "Лідер" виборола І місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу на кращу організацію діяльності органів учнівського самоврядування.

Буклет учнівської республіки "Лідер"

Презентація роботи учнівської республіки "Лідер"

Угода про співпрацю у реалізації проекту "Самоврядування дітей, молоді, педагогів та батьківської громадськості"

Структура учнівської республіки "Лідер"