У якому віці у дітей починаються ростати постійні зуби?

Коли закладаються зачатки постійних зубів?

Процес зміни зубної ясен у дітей — це нормальна фаза розвитку, яка відбувається у певному порядку. Початково діти мають молочні зуби, які замінюються постійними зубами з часом. Перший зуб, який замінюється, є перший групи бічних різців у верхній щелепі, і цей процес зазвичай розпочинається близько 6-7 років.

Протягом наступних років молочні зуби поступово змінюються на постійні зуби. Другий моляр, який є останнім зубом, зліва і справа внизу, зазвичай виростає приблизно в 12 років. Цей процес продовжується до 18-20 років, коли ростуть прикусні зуби.

Варто зауважити, що різні діти мають різний ритм росту постійних зубів. Тому вік, коли у дітей починають рости постійні зуби, може відрізнятися від одного дитини до іншого.

Під час цього процесу зуби змінюються від молочних до постійних, тож важливо забезпечити дітям належну догляд за зубами і ротовою порожниною протягом всього цього періоду. Регулярні відвідування стоматолога і особлива увага до гігієни зубів допоможуть дитині зберегти здорові постійні зуби назавжди.

Управління ростом постійних зубів і дотримання відповідних гігієнічних процедур — важливий етап у житті кожної дитини, який впливає на їх загальне здоров’я та якість життя. До речі, знання про те, коли у дітей починаються рости постійні зуби, допоможе батькам відстежувати правильний розвиток зубної системи своєї дитини.

В якому віці починають рости постійні зуби у дітей?

Зазвичай постійні зуби з’являються в такій послідовності:

1. Першими з’являються різці верхньої щелепи (зуби 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8)
  2. Потім по черзі з’являються різці нижньої щелепи (зуби 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16)
  3. Наступними з’являються премоляри (зуби 17, 18, 19, 20, 21, 22), які знаходяться між різцями та молярами
  4. Останніми з’являються моляри (зуби 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32)

Цей процес триватиме кілька років, і після повного заміщення молочних зубів на постійні, у дитини буде 32 зуби.

Етапи росту зубів

У дітей постійні зуби починають рости коли вони втрачають свої молочні зуби.

Процес відпадання молочних зубів і заміни їх постійними займає багато років і складається з кількох етапів:

ЕтапВік дитиниОпис
Перший етап6-7 роківПершими ростуть постійні перший моляр (шостий зуб) і центральний верхній і нижній резці.
Другий етап7-8 роківРостуть бічні верхній і нижній резці, та постійні другий моляр (сьомий зуб).
Третій етап9-12 роківРостуть постійний другий премоляр, кутні зуби, третій моляр (відомий як зуб мудрості).

Це загальна схема росту зубів. Зазвичай, процес росту зубів є індивідуальним і може тривати трохи довше або коротше у різних дітей.

Середній вік появи постійних зубів

Постійні зуби починають рости у дітей після того, як випали молочні зуби. Зазвичай цей процес починається у віці від 6 до 7 років. Протягом наступних кількох років поступово з’являються всі постійні зуби, і до 12-14 років у дитини повинні бути вже всі 32 зуби.

Проте слід зазначити, що ці числа є середніми значеннями, і у кожної дитини вік появи постійних зубів може відрізнятися. Деякі діти можуть розвиватися швидше, а інші – повільніше. Крім того, генетичні особливості, стан загального здоров’я та інші фактори також можуть впливати на цей процес.

На доброту зубів має впливати правильне харчування, регулярна гігієна порожнини рота та рівномірний розвиток челюстно-лицевої системи. Материнський догляд і своєчасний візит до стоматолога також можуть допомогти забезпечити правильний розвиток постійних зубів у дитини.