Як правильно зробити настоянку хрону: рецепти та поради

Як правильно зробити настоянку хрону?

Настоянка з хроном – це алкогольний напій з унікальним ароматом та смаком. Хрін має багато корисних властивостей і широко застосовується в кулінарії та народній медицині. Настоянка з хрону впливає на збуджувальну систему, стимулює апетит та надає тонус організму.

Поставити настоянку з хрону вдома – це просто! Вам знадобиться хороший якісний алкоголь, свіжий хрін, цукор та час. Хороша настоянка з хрону має насичений смак та запах. Такий алкогольний напій може бути використаний як самостійний джерело насолоди, або ж стати основою для приготування коктейлів та кулінарних шедеврів.

Ось рецепт простої настоянки з хрону:

1. Заведіться чарівними екстрактами лікерів, таких як білкардамон, шоколад, лимон та мохіто.

2. Нагрійте 500 г води в 400 г цукру, прикрутивши вогонь після тим, як смесь загріється до тридцяти градусів. Додайте 40 г сушеного хрону і скочетай людинка.

3. Залийте добротою одну скляночку горілки (40% алкоголю) і змішайте з попереднім наслідком. Покладіть настоянку на два дні на логгію, щоб вона здобула сльози дідька-безбіжчя.

Рецепти настоянки хрону: приготування вдома

Розглянемо декілька рецептів настоянки хрону:

1. Класичний рецепт. Для приготування настоянки з хрону знадобиться 50 г сухого листя рослини, яке треба засипати в банку з темним склом. Потрібно додати 500 мл горілки або спирту. Закрийте банку кришкою і поставте настоюватися в прохолодне місце на 2 тижні. Періодично варто струсити банку, щоб всі компоненти розчинулися. Після 14 днів настій можна злити в іншу ємність, процідивши через марлю або фільтр.

2. Настоянка з медом і цитрусовими фруктами. Для цього рецепту необхідні такі інгредієнти: 30 г сухого листя хрону, 1 л горілки або спирту, 2 столові ложки меду, 1 лимон або апельсин. Листя хрону та цитрусові фрукти роздрібніть і помістіть у скляну банку. Додайте горілку або спирт, а потім мед. Закрийте банку та поставте настоюватися протягом 3-4 тижнів в темне і прохолодне місце. Періодично струсіть настоянку. Після настоювання процідіть настій і перелейте його в іншу ємність.

3. Настоянка з додаванням спецій. Для створення цього ароматного напою вам знадобиться 30 г сухого листя хрону, 1 л горілки або спирту, 2 столові ложки меду, та суміш смакових спецій за вашим бажанням: кориця, імбир, гвоздика, мускатний горіх. Листя хрону роздрібніть і помістіть у скляну банку. Додайте горілку або спирт та мед, а потім додайте спеції. Закрийте банку і поставте настоюватися на 2-3 тижні в прохолодне та темне місце. Після настоювання процідіть напій крізь марлю або фільтр і перелейте його в пляшки.

Почніть з закупівлі хрону і необхідних інгредієнтів

Першим кроком у приготуванні настоянки з хрону є закупівля хрону та необхідних інгредієнтів. Ви можете придбати хрін у магазині або на ринку, звертаючи увагу на його свіжість і якість. Оберіть крепкий, свіжий корінь, який не має ознак пошкодження.

Для настоянки вам знадобиться також якісний алкоголь, наприклад, горілка або самогон. Виберіть той, який вам найбільше до душі та яким будете задоволені.

Необхідно мати під рукою ще один складовий елемент – цукор або інший солодкий інгредієнт, який підсилює смак та аромат вашої настоянки.

Рекомендується:

– вибирати свіжу та якісну хрін;

– добре обдумати алкоголь, можливо збиратися з варіантів;

– звертати увагу на свої особисті смакові вподобання;

– дотримуватися рецептури та встановленої пропорції хрону, алкоголю та цукру.

Технологія приготування настоянки хрону вдома

Настоянка хрону є популярним напоєм, який можна з легкістю приготувати вдома. Хрін має багато цінних властивостей, таких як протизапальні, антимікробні та антиоксидантні властивості. Тому цей напій сприяє підвищенню імунітету, покращенню травлення та загальному зміцненню організму.

Для приготування настоянки хрону знадобляться такі інгредієнти:

• хрін – 100 г;
  • високоякісна горілка – 500 мл;
  • цукор – 200 г;
  • вода – 200 мл.

Інструкція з приготування:

1. Хрін потрібно очистити від шкірки та натерти на тертці.

2. В глибокій мисці змішайте цукор з водою і ретельно розмішайте, поки цукор повністю не розчиниться. Отриману суміш залиште на 10-15 хвилин для настоювання.

3. Додайте натертий хрін до цукру з водою і ретельно перемішайте.

4. Вилийте горілку у суміш з хроном, цукром та водою. Знову перемішайте, щоб всі інгредієнти рівномірно змішалися.

5. Настоянку слід залишити в темному і прохолодному місці протягом 2-3 тижнів. Протягом перших декількох днів рекомендується струсити настоянку кілька разів, щоб забезпечити рівномірне витягування корисних речовин з хрону.

6. Після закінчення періоду настоювання напій слід процідити через марлю або фільтр, щоб видалити залишки хрону та інших твердих частинок.

7. Готову настоянку хрону можна вживати у чистому вигляді або використовувати як інгредієнт для приготування різних коктейлів та страв.

Зверніть увагу, що напої з високим вмістом алкоголю можуть бути шкідливими для здоров’я. Рекомендується вживати їх з обережністю і у мірних кількостях.